HaanjaSuusamaja

SUUSAMAJA HAANJA LOODUSPARGIS – 5 KUUD SUUSALUND JA 12 KUUD EKSTREEMSEID ELAMUSI HAANJA LOODUSPARGIS
Selliseks võiks kujuneda sinu, sinu pere, sõprade või kollektiivi nädalalõpud, kui oled tüdinenud linna stressirohkest elust või oled lihtsalt spordi- või matkafanaatik.

Kokku on kavandatud rajada puhkekülla 6 suusamaja, milles igaühes paikneb 2 boksi. Ostjal on võimalik valida erineva ruumilahenduse ja seega ka erinevas suuruses boksi netopinna vahel (vt korruse plaanid ja tehnilised andmed). Puhkeküla paikneb Haanja keskusest 300 meetrit Rõuge suunas Haanja-Kurgjärve-Rõuge tee ääres. Kinnistuga piirneb ka valgustatud kergliiklustee, mis ühendab Haanja küla Kurgjärve spordikompleksiga.

Asendiplaaniline idee

Asendiplaaniline idee seisneb hoonete paigutamises kinnistule nii, et säiliks täies ulatuses kõrghaljastus, oleks tagatud mugav juurdepääs hoonetele ja võimalikult ilusad vaated hoonetest ja tagatud maksimaalne eraldatus. Hoonete paigutamisel ovaalikujuliselt ümber metsalagendiku tekib hoonete keskele õdus siseõu, kuhu avanevad kõikude hoonete sissepääsud. Selline lahendus tõstab ka omanike turvatunnet.

Hoonete arhitektuurne üldkontseptsioon ja funktsionaalne ülesehitus, ruumijaotus

Hoone on planeeritud paiknema nõlvale. Põhiliseks ja kandvaks arhitektuurseks ideeks on esimese korruse konsoolne etteulatus, mille teostatavus tekib tänu kinnistu tugevale reljeefile. Selline lahendus tõi kaasa võimaluse, et sissepääs hoonesse hakkaks toimuma hoopis soklikorruselt ja elukorruse konsoolne osa moodustab niiöelda varikatuse hoonesse sissepääsule, peaukse esisele puitterrassile ja ka sissepääsu juurde pargitavale autole. Tänu reljeefile maapinnast kõrgemale jääva elukorruse aknast peaks avanema suurepärane vaade suvisele päikeseloojangule ja ka mäenõlvast allpool toimuvale.

Sissepääsu viimine soklikorrusele tekitas loogilise plaanilahenduse ka hoones sees.

Nimelt eeskoda koos pisikese sauna ja abiruumiga jäävadki tavapärasele sokli tasapinnale ning esimesel korrusel hakkavad paiknema elutuba koos kööginurgaga, WC ja kaks magamistuba. Tänu hoone katuse ebakorrapärasele viilule tekib magamiskohtade paigutamise võimalus osaliselt ka elukorruse peale ja elutoa osa on keskmisest tublisti kõrgem. Välisviimistluses on võetud eesmärgiks looduslähedus ja Haanjamaa traditsioonid. Hoone on selgelt kaasaegse arhitektuurikeelega. Soklist kõrgemal asuvad seinad ja katusseinad kaetakse puitviimistlusega (sindel). Sokkel krohvitakse, ning krohvi värvitoon valitakse võimalikult sarnane traditsioonilisele lõuna-eesti punasele savile.

Hoonete piirdekonstruktsioonide üldine iseloomustus

Vundamendid – kiilvaivundamendid, kohtbetoonist rostvärgiga.
Vertikaalsed ja horisontaalsed kandekonstruktsioonid – sokli ulatuses Columbia-kivi plokid ja kõrgemal puitkarkass.
Trepid – kõikjal puitkonstruktsioonis
Põrandad pinnasel – kohtbetoonist
Vahelagi – puitkonstruktsioonis
Katuslagi – puitkonstruktsioonis, kaetud seest kipsplaatidega ja väljast puitsindliga ning soojustatud mineraalvillaga
Välisseinad – puitkonstruktsioonis, kaetud seest kipsplaatidega ja väljast puitviimistlusega ning soojustatud mineraalvillaga
Siseseinad – kergmetallkonstruktsioonis ja kaetud kipsplaatidega.
Avatäited – aknad, välis- ja siseuksed puitkonstruktsioonis.
Varikatused, terrassid – Sissepääsude kohale moodustuvad varikatused teistest hooneosadest ja on puitkonstruktsioonis. Terrassid kaetakse kõik sügavimmutatud puiduga.

Veevarustus
Veevarustus tagatakse Haanja küla ühisveevärgist. Soojavee valmistamine toimub soojaveeboileriga 1. korrusel asuvas panipaigas.

Olmekanalisatsioon
Olmekanalistasiooni heitveed juhitakse Haaja küla puhastusseadmetesse.

Ventilatsioon
Elamusse igale boksile on ette nähtud loomulik värske õhu sissevool värske õhu klappidest ja akendes asuvate värskeõhupilude või mikroventilatsiooni kaudu. Väljatõmme toimub WC-dest, san.ruumidest, katuseventilaatoriga, mis asub katusel.
Köögipliidi kohtäratõmbe ventilaator komplektis koos äratõmbega.

Küte
Elamusse on projekteeritud õhksoojuspumbal ja elektriradiaatoritel baseeruv küttesüsteem (soklikorruse saunaruumides ja esikus on elektripõrandaküte).
Küttesüsteemi kvalitatiivne reguleerimine toimub ruumide siseõhu temperatuuri järgi ruumitermostaatide abil.

Elektrivarustus ja välisvalgustus, värav/tõkkepuu
Elektrienergia saamiseks korterite peakilpi paigaldatakse nõutavatele parameetritele vastav maakaabel alates liitumispunktist kuni hoone peakilbini.
Välisvalgustite ja värava toide tehakse välisvalgustuse koguvõimsusele vastava maakaabliga.
Välisvalgustite lülitamiseks on ette nähtud hämarlüliti FC16/TV, mille programm võimaldab soovi korral öise väljalülituse.
Elektrienergiaarvestus toimub liitumiskilbis. Programmkell võimaldab kasutada soodustariifi tööpäevadel kella 23-st kuni kella 7-ni hommikul ja puhkepäevadel ööpäevaringselt.
Korteri jaotuskilp JK paigaldatakse soklikorruse abiruumi seinale.
Elektrivalgustuse ja pistikupesade grupiliinid paigaldatakse süvistatult kas seintes, lagedes või põrandas, vajaduse korral plastiktorudes.
Elamu sauna leiliruumi köetakse elektrikerisega.